Nowy Trek Domane
Strona Główna » Aktualności » Nowy Trek Domane

Nowy Trek Domane

Najlepiej sprzedająca się linia rowerów szosowych marki Trek została poddana gruntownej modernizacji. Prezentujemy trzecią generację najszybszych, najbardziej komfortowych oraz najwszechstronniejszych rowerów Endurance, jakie powstały w historii firmy — Nowy Trek Domane SLR i Domane SL.

   

Większa prędkość

Nigdy wcześniej Domane nie emanował prędkością tak wyraźnie, jak teraz — i potwierdza to rzeczywistymi osiągami. Aerodynamiczny kształt rur i ukryte linki oznaczają, że w porównaniu z poprzednią wersją Domane jest obecnie szybszy o jedną minutę na każdą godzinę jazdy.  Lata badań prowadzonych przez projektantów rowerów i zespoły Wheelworks udowodniły, że na trudniejszych nawierzchniach większe opony z niższym ciśnieniem oznaczają większą prędkość. Najlepszy w swojej klasie prześwit i dostępne w standardzie w modelu Domane opony 32 mm założone na szerszych obręczach pozwalają zwiększyć prędkość, gdy nawierzchnia drogi (lub jej całkowity brak) utrudnia jazdę.

Większy komfort

IsoSpeed, pionierskie rozwiązanie w modelu Domane mk I, powraca w wielkim stylu, jeszcze lepsze niż kiedykolwiek. Modele Domane SLR i SL wyposażone są w system IsoSpeed z przodu i z tyłu z myślą o skutecznym tłumieniu drgań nawet na najbardziej wyboistej nawierzchni.  W Domane SLR regulowany system IsoSpeed rury górnej zapożyczono z modelu Madone SLR, dzięki czemu użytkownicy dostosują optymalne ustawienie do każdego stylu jazdy. System IsoSpeed w modelu Domane SLR jest dodatkowo amortyzowany, co oznacza precyzyjną kontrolę nad tłumieniem drgań.  Użytkownicy od zawsze wiedzą, że większe opony to sprawdzony sposób poprawy komfortu jazdy i parametrów trakcji. Obecnie w rowerach Domane można zastosować opony o maksymalnej szerokości 38 mm (przy zachowaniu zalecanego przez firmę Trek prześwitu 6 mm).

Większa wszechstronność

Dodatkowy prześwit na opony oznacza, że Nowy Trek Domane sprawdzi się w najprzeróżniejszych warunkach, a ukryte uchwyty na błotniki (przy zachowaniu prześwitu na opony 35c i błotniki) pozwolą użytkownikom jeździć w wilgotniejszym klimacie przez cały rok.  Jeśli chodzi o przewóz zestawu do naprawy opony, torby podsiodłowe i kieszenie z tyłu koszulki zapewne się sprawdzają — ale nie zawsze oznaczają atrakcyjny wygląd i wygodę. Domane wyposażono w schowek zintegrowany w ramie, w którym użytkownik może bez problemu umieścić narzędzia i części zamienne. W schowku Bontrager Integrated Tool System (BITS) zmieści się dętka, łyżki do opon, nabój CO2 i głowica CO2 — a wszystko to elegancko zapakowane i schowane w rurze dolnej. Koszyk na bidon znajduje się na pokrywie schowka i wyposażony jest w narzędzie wielofunkcyjne BITS, przy użyciu którego można w szybki sposób przeprowadzić regulację mechaniczną roweru.  Przeniesienie zestawu do naprawy opony do rury dolnej pozwala obniżyć środek ciężkości roweru, a zintegrowany uchwyt na światło tylne Flare można umieścić w optymalnym miejscu, gdzie będzie dobrze widoczne dla kierowców samochodów bez konieczności stosowania dodatkowych pasków.

Rowery dla ludzi

Obecnie Trek oferuje więcej rozmiarów oraz więcej wzorów kolorystycznych w przypadku wszystkich modeli rowerów Domane SLR i SL z roku modelowego 2020. Użytkownik o niższym wzroście, niezależnie od płci, może teraz wybierać z każdego modelu, który oferujemy w ramach linii rowerów wyczynowych. Nie trzeba już poszukiwać oferty dedykowanej dla kobiet. Każdy rower to rower damski. Analogicznie każdy rower to rower męski.Opinie rowerzystek oraz dane dotyczące precyzyjnego dopasowania wykazały, że proporcje ciała użytkowników różnią się zarówno w obrębie tej samej płci, jak i między płciami. Nowa platforma rozmiarowa pozwala dobrać najlepsze rowery do najszerszego wyboru opcji dopasowania dla każdego użytkownika. Domane SLR, najlepiej sprzedający się rower marki Trek, to optymalna propozycja dla kolarza szosowego poszukującego szybkiego, wygodnego i uniwersalnego roweru do wyścigów typu Endurance. Zamów już dziś!

Zobacz nowy Trek Domane Domane w naszej ofercie rowerów szosowych!