Rower Trek Madone 9
Strona Główna » Aktualności » Nowy rower Trek Madone 9,2 dostępny w Małgośce !

Nowy rower Trek Madone 9,2 dostępny w Małgośce !

Stało się. Niespełna tydzień po światowej premierze, rower Trek Madone 9,2 pojawił się w naszym sklepie rowerowym w Koszalinie.

Rower Trek Madone 9,2 to zupełnie przeprojektowany Najlepszy Rower Wyścigowy, który odmienia standardy dla osiągów rowerów wyścigowych.Wolni od ograniczeń standardowych rozwiązań, inżynierowie Treka mieli nową wizję – roweru, który nie tylko stałby się nowym punktem odniesienia dla aerodynamiki konstrukcji, ale też jeździł jak żadne inne wcześniejsze aerodynamiczne rowery. Wynikiem ich starań jest zupełnie nowy Madone, nowy rower przebijający wszystkie wcześniejsze osiągnięcia w zakresie aerodynamiki konstrukcji, jakości jazdy, a dodatkowo ulepszony o zestaw wbudowanych technologii przejętych z największych osiągnięć Treka w dziedzinie szybkości.

Trek Madone 9.2

Zaawansowana aerodynamika 

Dla nowego Madone zespół projektowy Treka opracował zupełnie nowe kształty rur KVF (Kammtail Virtual Foil), wynosząc minimalizujące opór zwężane profile na wcześniej niezdobyte wyżyny opływowości i tworząc najbardziej zaawansowaną aerodynamicznie konstrukcję ramy i widelca. Ogon płata ugina się pod wpływem wiatrów bocznych, znacznie zmniejszając opór w zastosowaniach w rzeczywistości. Nowy zoptymalizowany widelec KVF w Madone zwiększa sztywność boczną, dzięki czemu prowadzenie jest bardziej precyzyjne, a do tego ma wbudowany specjalnie formowany hak, który zmniejsza wagę.opowy powietrza Trek Madone

Madone IsoSpeed

Słowa „Najlepszy rower wyścigowy“ znaczą naprawdę wiele dla Treka. Wiemy, że na takiego tytułu nie zdobywa się wyłącznie poprzez zaoferowanie najbardziej aerodynamicznego roweru na świecie. Najlepszy rower wyścigowy musi też odpowiednio jeździć. Poprzez połączenie zaawansowanej aerodynamicznej konstrukcji Madone z zupełnie nowym zintegrowanym rozdzielaczem IsoSpeed opartym na dwóch rurach, z wewnętrzną poruszającą się niezależnie od zewnętrznej o aerodynamicznym kształcie właściwym dla Madone, Trek stworzył aerodynamiczny rower pochłaniający wstrząsy pionowe o 57,5% lepiej niż najbliższy konkurent.

 trek madone isospeed

Niezrównana integracja

Po latach bycia w awangardzie branży rowerowej w zakresie integracji i technologii łączności, od konstrukcji masztu podsiodłowego począwszy, a na komunikacji bezprzewodowej skończywszy, nowy Madone to kolejny skok naprzód na drodze do lepszych doświadczeń z jazdy. Zaangażowanie inżynierów Treka można w takim samym stopniu zobaczyć, jak i wyczuć – wystarczy jeden rzut oka na pierwszą krawędź Madone, czyli dostępny tylko u Treka jednoczęściowy zestaw kierownicy aerodynamicznej i mostka. W pełni zintegrowany z ramą zestaw kierownicy i mostka zapewnia najbardziej elegancki i opływowy profil kiedykolwiek stworzony oraz mieści wszystkie linki i kable, które teraz zaśmiecają kokpit większości rowerów wyścigowych.

   trek madone hamulce

Bezpośrednie mocowanie hamulców

Mocowane bezpośrednio hamulce w Madone są w pełni wkomponowane w ramę, co zmniejsza opór powietrza, zwiększa prędkość, obniża wagę i korzystnie wpływa na agresywny styl roweru. Wspomniany styl zapewniają Articulating Vector Wings, czyli regulowane osłony, które chronią linki z przodu i przedni zacisk hamulca.

Centrum sterowania

Sercem nowego Madone jest Centrum sterowania – pierwszy w historii kolarstwa wbudowany w ramę otwór na baterie napędu elektrycznego. Konstruując ramę wokół wchodzących na rynek technologii, inżynierowie Treka zadbali o lepszy dostęp, a co za tym idzie zapewnili łatwość w użyciu przez kolarza, jednocześnie pilnując, by Madone był na czele w zakresie aerodynamiki.

Odpowiednie dopasowanie

Nowy Madone dostępny jest w wersji H1, najbardziej pochylonej, agresywnej i aerodynamicznej pozycji wyścigowej; H2, optymalnej dla większości rowerzystów, w tym wielu z naszych zawodowych kolarzy, zapewniającej moc i wydajność; a także w wersji z geometrią Women’s Specific Design (WSD) opracowaną od podstaw z myślą do dopasowaniu do kobiet. Dostępne są modele Madone 9.2, 9.5, sztandarowy 9.9, 9.9 damski i Race Shop Limited. Obie wersje geometrii ramy będą dostępne jako zestawy ramy z widelcem, jak również jako kompletne rowery.

Trek Madone 9,2

Optymalizacja umieszczenia bidonów

Inżynierowie Treka postawili sobie za cel uczynienie z Madone najszybszego roweru w rzeczywistych warunkach, a to pociągnęło za sobą konieczność wykonania analizy wpływu bidonów na aerodynamikę. Zamontowanie bidonów na rurze dolnej i rurze podsiodłowej wpływa na opór poprzez wygenerowanie dodatkowego nacisku i zakłócenie przepływu powietrza wokół powierzchni tych rur. W celu zminimalizowania tego negatywnego zjawiska określono umieszczenie bidonów za pomocą oprogramowania do optymalizacji działającego na bazie algorytmów.

Oprogramowanie HEEDS firmy Red Cedar Technology to oprogramowanie do optymalizacji, w którym zastosowano narzędzia CAE do prowadzenia adaptacyjnego poszukiwania optymalizacji. Użyliśmy HEEDS do określenia optymalnego umieszczenia bidonów na rurze dolnej i rurze podsiodłowej w celu zminimalizowania ogólnego oporu ramy.

Na początku bidony były umieszczone na rurze dolnej i rurze podsiodłowej prototypowej ramy w arbitralnie wybranych miejscach. Wyjściowe umieszczenie każdego bidonu zostało zaznaczone w odniesieniu do osi suportu. Następnie oprogramowanie HEEDS sprawdzało nowe rozwiązania (nowe pozycje bidonów), progresywnie dostosowując wartości wejściowe prób odpowiednio do poprzednich wyników oporu. W ramach tego badania wykonaliśmy 140 prób. Końcowy wynik to ogólna redukcja oporu o 5,5%.Rower Trek Madone 9 bidony

Project One

Nowy Madone będzie można dostosowywać poprzez Project One pod koniec lata.

Dożywotnia gwarancja 

Najlepszy rower wyścigowy ma też najlepszą gwarancję w kolarskim świecie. Klienci mogą jeździć spokojnie, ponieważ chroni ich Trek Care.

lifetime warranty