Trek prezentuje nowe modele rowerów Madone SLR oraz SL!
» » Trek prezentuje nowe modele rowerów Madone SLR oraz SL!

Trek prezentuje nowe modele rowerów Madone SLR oraz SL!

wpis w: Aktualności | 0

Trek prezentuje całkowicie nowe Madone SLR oraz Madone SL! Madone okazał się jednym z najszybszych aerodynamicznych super-rowerów na naszej planecie, dzięki niezrównanej erodynamice, wyjątkowej jakości jazdy i fenomenalnemu stopniowi integracji. Ten najlepszy rower wyścigowy, został teraz na nowo zdefiniowany z hamulcami tarczowymi i nową regulowaną rurą górną IsoSpeed!

 

”Madone ustanawia nowy punkt odniesienia dla rowerów wyścigowych.” 
#1 Aero Tour Test Tour Magazine 
 
„Madone ma fenomenalny wygląd, wiodącą w swojej klasie aerodynamikę i jest również wygodny dzięki rozdzielaczowi IsoSpeed. Jest również wyjątkowo lekki jak na taką konstrukcję aerodynamiczną. Jeżeli mógłbym się ścigać na dowolnym rowerze szosowym, byłby to Trek Madone.”
#1 Aero Test Cycling Magazine

Dodatkowo nowy Madone SLR ponownie okazał się szybszy od konkurencji.

madone_venge_comparison_embedv2.png

Najlepszy rower wyścigowy
Tak, Madone okazał się być jednym z najszybszych rowerów aero na naszej planecie, ale to co naprawdę wyróżnia Madone to sposób, w jaki łączy on zaawansowaną aerodynamikę, niesamowitą lekkość oraz świetną jakość jazdy w najlepszym rowerze wyścigowym dostępnym obecnie na rynku. To najlepszy rower wyścigowy.
Częścią magii Madone jest całkowite wyważone uczucie jazdy, którego doświadczasz zbliżając ten rower do swoich osobistych najszybszych rekordów. Większość rowerów aero jest twarda i nadmiernie sztywna, poświęcając jakość jazdy na rzecz profilu aerodynamicznego. Madone spełnia obietnicę najlepszego roweru wyścigowego z pełną prędkością aero, który może jechać po kostce brukowej, podjazdach i zjazdach. Nic nie jeździ tak jak Madone.

Rower Trek Madone SLR DISC

 

NOWA regulowana rura górna IsoSpeed
IsoSpeed wygładza drogę zapewniając wygodniejszą jazdę, zmniejszając męczące wstrząsy, dzięki czemu rowerzysta dłużej pozostaje świeży.
Całkowicie nowa górna rura IsoSpeed w Madone SLR jest regulowana, dzięki czemu umożliwia indywidualne dostosowanie do preferencji rowerzysty i terenu.  Przy najniższym ustawieniu, nowy Madone SLR zapewnia do 17% większe pochłanianie wstrząsów w porównaniu z poprzednią generacją Madone.
Aby utrzymać to pochłanianie pod kontrolą, rura górna IsoSpeed jest tłumiona w płynnym i kontrolowanym ruchu powrotnym, zapewniając rowerzyście większą stabilność na trudnych nawierzchniach. Tłumienie powrotu jest zredukowane o 13% w nowym Madone.
Kolejną korzyścią tej nowej technologii jest możliwość dokładnego dopasowania stopnia pochłaniania wstrząsów pionowych we wszystkich rozmiarach ramy. Niezależnie na jakim rozmiarze roweru jeździsz, będziesz mógł w pełni wykorzystać pochłanianie wstrząsów IsoSpeed.
madone-rim-450x300
Ultralekki  
Trek dokonał wielkich starań, aby rama Madone SLR mogła zmniejszyć lub utrzymać wagę bieżącego Madone. Przeanalizowano wiele modeli elementów skończonych w celu precyzyjnego dostosowania rożnych obszarów tej ramy oraz zminimalizowania jej wagi, równoważąc jednocześnie wymagania aerodynamiczne.
Historia nowego Madone SLR zaczyna się i kończy na naszym włóknie węglowym OCLV Serii 700, z którego formujemy idealnie aerodynamiczne, oszukujące wiatr kształty KVF. Nasz opatentowany sposób przetwarzania włókna węglowego OCLV zaczyna się od najlepszego dostępnego materiału. Madone SLR nie byłby możliwy bez zaawansowanych właściwości włókna węglowego OCLV serii 700.
Niezrównana integracja
Tutaj nie ma nic do oglądania. Każdy element Madone ma na celu zapewnić niezrównaną integrację i polepszenie osiągów, czyniąc z Madone jeden z najszybszych, najbardziej zaawansowanych rowerów na szosie. Nowy Madone SLR posiada ukryte prowadzenie linek i kabli, aerodynamiczny profil przodu, aerodynamiczny kokpit, zintegrowane hamulce, ukryty maszt podsiodłowy, centrum sterowania, prowadnicę łańcucha aero 3S, optymalne aerodynamiczne umiejscowienie bidonu, zintegrowane mocowanie światła tylnego Bontrager Flare RT, mocowania akcesoriów Blender, oraz kompatybilność Duotrap S ANT+ i Bluetooth®
 
Opcje z hamulcami szczękowymi i tarczowymi
Możesz wybrać: Madone SLR jest dostępny w modelach z hamulcami szczękowymi jak i tarczowymi. Obie technologie hamulców są w pełni zintegrowane z całą konstrukcją ramy. Model z hamulcami szczękowymi jest lżejszy, a model z hamulcami tarczowymi zapewnia niekwestionowaną siłę hamowania bez jakiegokolwiek uszczerbku dla profilu aerodynamicznego, dzięki czemu zyskujesz wydajne hamowanie bez jakiegokolwiek poświęcania aerodynamiki.
Optymalne dopasowanie i geometria
Madone SLR posiada całkowicie nową geometrię H1.5 , która została opracowana wraz z profesjonalnymi zespołami kolarskimi Trek-Segafredo oraz Trek-Drops i która zapewnia rowerzyście optymalną aerodynamiczną pozycję wyścigową. To najlepsza geometria spełniająca wszystkie potrzeby naszych zawodowych kolarzy.
Madone SL posiada sprawdzoną geometrię H2.
Nowy dwuczęściowy mostek/kierownica aero
Madone SLR zapewnia również rowerzystom więcej opcji mostków, dodatkowe rozmiary kierownic oraz obrót kierownicy o +/-5 stopni. Dzięki tej nowej aktualizacji dopasowania, Trek oferuje jedno z najszerszych spektrów możliwych dopasowań wyścigowych dla mężczyzn i kobiet ze zintegrowanym kokpitem aero.
Modele damskie

Madone SLR jest dostępny w modelach damskich, które posiadają tę samą najlepszą w klasie platformę ramy co modele męskie. Specyficzne dla kobiet punkty styku, takie jak siodło, szerokość kierownicy oraz długość mostka są specjalnie przystosowane dla większości kobiet.

TK18_Madone_SLR_Disc_DROPS_10dex

NOWY Madone w Project One 
Najlepszy rower wyścigowy odróżnia się jeszcze bardziej dzięki zapewnieniu możliwości w pełni indywidualnego dostosowania poprzez program Project One program Treka, który jest będzie dostepny od 6 lipca.
Madone SLR
włókno węglowe OCLV serii 700, regulowany rozdzielacz rury górnej IsoSpeed Madone, widelec w całości z włókna węglowego Madone KVF, zintegrowane hamulce szczękowe lub tarczowe Madone, geometria H1.5, waga ramy Madone SLR 1036g, waga ramy Madone SLR Disc 1021g, możliwość personalizacji przez Project One
Madone SL
Włókno węglowe OCLV serii 500, rozdzielacz IsoSpeed Madone, widelec w całości z włókna węglowego Madone KVF, zintegrowane hamulce Madone aero, geometria H2, waga ramy SL 1260g