Strona Główna » Aktualności » Triathlon Sieraków – udany początek sezonu dla Kasi !

Triathlon Sieraków – udany początek sezonu dla Kasi !

W miniony weekend w Sierakowie odbyły się pierwsze zawody z cyklu Enea Tri Tour. Na starcie niedzielnych zawodów Triathlon Sieraków na dystansie 1/4 IM stanęło przeszło 700 zawodników i zawodniczek. Wśród nich, nasza reprezentantka Kasia Krupiak.

 

Start sezonu okazał się dla Kasi bardzo udany, gdyż poprawiła swój zeszłoroczny wynik o przeszło 9 minut ! Sama zawodniczka nie jest jednak z siebie do końca zadowolona – Liczyłam na poprawienie zeszłorocznej lokaty i awans do pierwszej dziesiątki kobiet. Znów zabrakło jednego miejsca i muszę zadowolić się jedenastą pozycją – mówi Kasia. Cieszy jednak znaczna poprawa czasu i mam nadzieję, że forma będzie dalej rosła – dodaje.

 

Warto zwrócić uwagę, że choć miejsce faktycznie to samo, to jednak ilość startujących w tym roku kobiet była niemal dwukrotnie większa (48 w 2013 roku, 96 w 2014). Dodatkowo, osiągnięty wynik dał Kasi 4 miejsce w swojej kategorii wiekowej ! Pełne wyniki Triathlon Sieraków 2014 dostępne tutaj.

 

Kolejna okazja na poprawienie wyniku już za niespełna trzy tygodnie. I to nie byle gdzie, bo „w domu” podczas zawodów Triathlon Kołobrzeg. Z uwagi na trudny etap pływacki w morzu, o poprawę czasu może być trudno. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że pływanie jest najsilniejszą stroną tej zawodniczki, istnieje duża szansa na lepszą lokatę.

 

Triathlon w Kołobrzegu będzie zarazem debiutem w zawodach triathlonowych Kuby ze sklepu rowerowego Małgośka w Poznaniu.

 

Trzymamy kciuki za udane starty naszych zawodników !

 

ps. Brawa także dla widocznej  na zdjęciu Basi, która również sympatyzuje z naszym Teamem 🙂

 

 triathlon sierakow kasia2

triathlon sierakow