Jakub Waliszewski Triathlon Sieraków
Strona Główna » Aktualności » Triathlon Sieraków za nami !

Triathlon Sieraków za nami !

W miniony weekend odbyła się jedna z największym i najbardziej klimatycznych imprez triathlonowych w naszym kraju – Triathlon Sieraków. Na starcie stanęło blisko 2 tys. zawodników całej Polski i nie tylko. Wśród nich dwoje naszych reprezentantów – Kasia i Kuba.

Zarówno Kasia jak i Kuba zakładali, że ten pierwszy dla nich start w sezonie 2015 będzie przetarciem i sprawdzeniem swojej aktualnej formy. Jako pierwsza zadebiutowała Kasia, która w sobotę mierzyła się z dystansem ¼ IM (950mpływania-45km rower-10.5km bieg). Nie był to dla niej najłatwiejszy start, między innymi z uwagi na fakt, że na zawody dotarła niemal prosto z lotniska. Kilkugodzinna zmiana czasu oraz zupełnie inny klimat, na pewno miał wpływ na dyspozycję dnia. Mimo wszystko udało się wykręcić dobry czas 2:49:12 co dało 6 miejsce w kategorii wiekowej K25.

W niedziele przyszła kolej na Kubę, dla którego miał to być kolejny po poznańskim półmaratonie i warszawskim Orlen maratonie test przed czekającymi go w październiku zawodami IronMan w Barcelonie. Podobnie jak w przypadku pierwszych dwóch testów, poszło bardzo dobrze, bo osiągnięty czas 4:55:30 jest o przeszło 25 minut lepszy niż poprzedni jego wynik na tym dystansie (1,9km pływanie-90km rower- 21km bieg) ! 12 miejsce w kategorii wiekowej w Mistrzostwach Polski (bo zawody te były zarazem MP na tym dystansie) na pewno cieszą. Oby tak dalej !

Jeszcze kilka słów o organizacji i atmosferze, która jak zawsze w Sierakowie stała na najwyższym poziomie. Zarówno organizatorzy, zawodnicy jak i niezawodni kibice stworzyli niezapomniany klimat triathlonowego święta. W tym miejscu w imieniu zawodników przekazujemy podziękowania !

Następny przystanek Kołobrzeg, gdzie Kasia zmierzy się z popularną „olimpijką” (1,5km pływania-45km rower-10km bieg), a Kuba i Michał (absolutny debiut!) mają zamiar wystartować w duathlonie. Wcześniej widzimy się jeszcze na sztafecie maratońskiej EKIDEN nad poznańską Maltą.

 

Do zobaczenia i trzymajcie kciuki !

 Kuba Triathlon Sierakow

Triathlon Sieraków

Kuba Rowery Małgośka